Linkėjimai iš Jungtinės Karalystės – sankcijų poveikis Rusijos kelių transporto sektoriui
2023 vasario 24

Kaip žinome, Europos Sąjunga įvedė eilę sankcijų paketų plačioms prekių ir paslaugų grupėms, tame tarpe ir Rusijoje registruotoms tarptautinių krovinių pervežimo įmonėms.

Iki Rusijos karo prieš Ukrainą, Rusijos įmonių vilkikus nuolatos galima buvo matyti pristatant prekes į Jungtinę Karalystę (JK) ir gabenant iš jos.

Po sankcijų įvedimo, vilkikų su Rusijos registracija JK nebuvo matyti kokius 3 mėnesius. Atrodė, jog sankcijų poveikis yra realus.

Praėjus 3 mėnesiams viskas pradėjo keistis. Rusijos transporto įmonės masiškai atidarinėjo naujas transporto įmones Kazachstane, Uzbekistane ir Serbijoje bei registravo savo vilkikus šiose naujai įsteigtose įmonėse. Naujų transporto įmonių atidarymas Rusijai draugiškose valstybėse turi tik vieną tikslą – apeiti ES sankcijas.

Taip, per 3 – 4 mėnesius Rusijos vilkikai tapo Kazachstano, Uzbekistano ir Serbijos vilkikais, tokiu būdu apeinant galiojančias sankcijas.

Prieš karą vienoje Anglijos logistikos įmonėje ne kartą mačiau Rusiškus vilkikus, o sankcijoms įsigaliojus, tuos pačius vilkikus ir tuos pačius vairuotojus pastebiu atvykstančius jau su Kazachstano registracijos numeriais.

Taigi, rusai ir toliau sėkmingai vysto transporto sektorių, plečia verslus, skaido rizikas.

Kaip suprantate, schema nesudėtinga, lengva bei greitai įgyvendinama.

Apskritai kalbant, keistas tas sankcijų poveikis Rusijos ekonomikai, kuomet Europa ir pati Lietuva praėjusį ketvirtį nupirko 8 kartus daugiau gamtinių dujų iš Rusijos, nei iki sankcijų paskelbimo. Sakyčiau, mušame rekordus, valio…

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams