Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kreipėsi į Lietuvos vežėjų sąjungą (LVS) kviesdama aktyviau naudotis SOLVIT – efektyviu ir nemokamu įrankiu įmonėms ir piliečiams spręsti problemas, kylančias kitose ES šalyse: Solvit centras | Ekonomikos ir inovacijų ministerija (lrv.lt) (ten pateikiama ir forma, kuri pildoma internetu).
SOLVIT tinklas nagrinėja ES piliečių ir įmonių skundus, kai jie susiduria su problemomis, kylančiomis dėl kitų ES valstybių narių valdžios institucijų neteisingo ES teisės aktų taikymo. SOLVIT paslaugos – nemokamos, o neformalus veikimo būdas padeda ES piliečiams ir įmonėms rasti greitus ir praktiškus sprendimus.
Lietuvos vežėjai dažniausiai kreipiasi į SOLVIT dėl Mobilumo paketo teisės aktų neteisingo traktavimo skirtingose ES šalyse. Europos darbo institucijos (ELA) Metiniame tarpininkavimo seminare, vykusiame spalio 11 d., Europos Komisijos DG GROW pateiktas pavyzdys (nuotraukoje anglų k.) rodo, kad galima apginti iš ES Mobilumo paketo nuostatų kylančias teises, kartu užtikrinant vienodesnį šių ES teisės aktų taikymą visose šalyse. Šiuo konkrečiu atveju sprendimas dėl skirtos baudos vairuotojui negrįžus į savo šalį po 4 savaičių pripažintas neteisėtu.
SOLVIT kiekvienas skundas nagrinėjamas atskirai ir vežėjui palankus sprendimas priklauso ir nuo kompetentingos institucijos, vežėjų teisės gali būti apgintos. SOLVIT sprendimas dar nereiškia, kad kompetentinga institucija, nepagrįstai skyrusi baudą, ją automatiškai panaikins. Tai priklauso nuo konkrečios valstybės įstaigos požiūrio, nes SOLVIT sprendimai nėra tiesiogiai privalomi vykdyti. Tačiau vežėjams rekomenduojame dėl kiekvienos nepagrįstos nuobaudos kreiptis į SOLVIT, nes tai nieko nekainuoja ir skundo pateikimas yra paprastas. Jei susikaups daug skundų konkrečios valstybės atžvilgiu, į problemą dėmesį galės atkeipti ir ES institucijos.