Išgirstas Lietuvos vežėjų siūlymas grąžinti akcizą už degalus
2023 gegužės 25
   LVS Info

Lietuvos vežėjų sąjungos (LVS) suvažiavime lankęsis Susisiekimo ministras Marius Skuodis išgirdo transporto sektoriaus atstovų siūlymus grąžinti dalį už degalus sumokėto akcizo mokesčio, riboti vilkikais į Lietuvą įvežamo kuro kiekį ir nustatyti prioritetus, skirstant pervežimo leidimus trečiųjų šalių vežėjams. Ministras pažadėjo spręsti klausimus ir tarpininkauti bendradarbiaujant su kitomis ministerijomis bei tikino, kad visi pasiūlymai yra laukiami ir svarstomi.

Video reportažas iš LVS suvažiavimo:

„Pirmas dalykas dėl trišalių leidimų, tai mes turime sistemą parengtą su vežėjais ir visi dėl kvotų su kiekviena šalimi sėdi prie bendro stalo. Čia, man atrodo – svarbiausias dalykas. Tuo tarpu, dėl kitų klausimų, ir dėl kuro įvežimo apribojimo, tas klausimas ant stalo. Dėl akcizų sugrąžinimo, dar ne, bet kiek žinau, sąjunga pateiks savo pasiūlymus. Tai aš džiaugiuosi, kad pasiūlymai yra, svarbu, kad jie būtų konstruktyvūs – paremti faktais, duomenimis – padėti ant stalo ir tada tikrai galime diskutuoti ir čia Susisiekimo ministerija tikrai tarpininkaus kalbant ir su kitomis ministerijomis”, – kalbėjo Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak ministro, Lietuvos transporto sektorius šiandien yra toks, kuriuo galima didžiuotis ir svarbu, kad jis išlaikytų savo konkurencingumą. Politikas atsakė į vežėjų klausimus apie teisės aktų derinimą, situaciją tęsiantis ginčams dėl ES mobilumo paketo nuostatų, prašė dalintis informacija ir dar kartą parodė savo palankumą bei supratimą transporto sektoriaus aktualijoms. Tuo tarpu, LVS Generalinis sekretorius Sigitas Žilius gyrė Susisiekimo ministerijos darbo bei komandos profesionalumą.

„Visų pirmą reikėtų pasidžiaugti mūsų pirmu klausimu – ministru Mariumi Skuodžiu, kuris rado laiko atvykti į mūsų susitikimą. Kaip girdėjome, jis padėkojo už skaidrų ir gražų bendradarbiavimą. Mes kviečiame ministrą toliau likti savo poste ir manome, kad tai yra geriausias ministras ir jo komanda per trisdešimt metų. Džiugu, kad renginys pavyko, vyko sklandžiai, susirinko visas būrys dalyvių. Džiaugiuosi, kad mes praėjome visus darbotvarkės klausimus. Šio renginio dvasia buvo nepakartojama, nes mes turėjome velnišką pozityvumą, turėjome pasidalinimą žiniomis – ekonomikos iššūkiais ir naujovėmis, ką padarė Marius Dubnikovas. Mes turėjome švietimo naujienas ir projektus, kurie buvo aptarti. Visa tai dabar labai aktualu, bet mums svarbu, kad šiandien mes pradėjome diskusiją apie akcizo grąžinimą vežėjams, akcizo grąžinimą transporto įmonėms”, – džiaugėsi sėkmingu renginiu S. Žilius.

Bene didžiausio vežėjų dėmesio sulaukė ekonomisto, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidento Mariaus Dubnikovo parengta ekonomikos apžvalga ir vaizdingais grafikais bei skaičiais iliustruoti duomenys ir tendencijos. Kaip ir daugelis ekonomistų bei rinkos dalyviai, pranešėjas išreiškė susirūpinimą esama situacija, tačiau ramino, kad didelių finansinių sukrėtimų žmonės neturėtų pajusti.

„Buvo apžvelgta pasaulinė ekonomika, fokusuojantis į Europos Sąjungos tendencijas, į svarbiausias Lietuvai rinkas, tai yra į Lenkiją ir Vokietiją. Žinutė ta, kad artimiausiais mėnesiais mes tikrai matysime sustojimą transporto sektoriuje. Jis gali tęstis ir vasaros metu. Labai tikėtina, kad ekonomika Europoje grįš prie augimo arba sutvirtėjimo šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje ir tai atsilieps tam pačiam transporto sektoriui. Jau kitų metų pirmą, antrą ketvirtį galima pamatyti šiokį tokį pagyvėjimą”, – prognozuoja M. Dubnikovas.

Suvažiavimo dalyviai išklausė Užsienio reikalų viceministrės Jovitos Neliupšienės parengtą sankcijų poveikio analizę.

Projekto „Transporto sektoriaus specialistų darbinėje veikloje įgyjamų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo posistemės sukūrimas” tikslus, rezultatus bei naudą pristatė Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro direktorius Mindaugas Černius.

Po pietų Vilniaus tarptautinio oro uosto konferencijų centre vyko vežėjų bei mokslininkų diskusija „Transporto sektoriaus aktualijos ir perspektyvos: ar rytdiena gali būti geresnė?“. Prie jos prisijungė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ekonomikos plėtros departamento žmogiškųjų išteklių plėtros skyriaus vedėjas Linas Kadys, Vilnius TECH Logistikos ir transporto vadybos katedros vedėjas doc.dr. Darius Bazaras bei Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyriausiasis patarėjas Tomas Pilukas. Renginį vedė ir diskusiją moderavo Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro analizės ir inovacijų plėtros grupės ekspertas Marius Ablačinskas.

Suvažiavimo nuotraukų galerija: https://vezejas.eu/lvs-nariu-suvaziavimas-2023-m-geguzes-22-d/

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams