Įvyko Lietuvos ir Uzbekistano Bendros komisijos posėdis
2024 vasario 27
   LVS Info

Vasario 22 dieną įvyko Lietuvos-Uzbekistano Bendros kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijos sudėtyje posėdyje dalyvavo LVS sekretorius ryšiams su užsienio šalimis Mečislavas Atroškevičius. Posėdžio metu buvo apžvelgta tarptautinių pervežimų tarp Lietuvos ir Uzbekistano tendencijos, o taip pat užsienio prekybos dinamika. Konstatuota, kad pastaruoju metu pagerėjo ekonominiai ryšiai tarp abiejų šalių, nepaisant sunkios tarptautinės situacijos pasaulyje. 2023 metais prekybos apimtys tarp Lietuvos ir Uzbekistano didėjo, eksportas iš Lietuvos didėjo 4%, o importas net 120 %. Mūsų įmonės importuoja iš Uzbekistano metalus ir jų žaliavas, trąšas ir kitus chemijos gaminius, o taip pat maisto, tekstilės produktus. Daugiau nei 50 % importo struktūroje sudaro trąšos, kurios pakeitė Baltarusijos produkciją, Europos Sąjungai įvedus ekonomines sankcijas prieš šią šalį.
Lietuvos ir Uzbekistano delegacijos taip pat apsikeitė kelionės leidimais krovinių vežimams 2024 metams. Siekiant pariteto pervežimuose ir atsižvelgus į realius Lietuvos vežėjų poreikius, buvo suderinta ženkliai mažesnė tranzitinių ir trečių šalių leidimų kvota, nei 2023 metais. Susitarta, kad 2023 metų leidimai galios iki šių metų kovo 15 dienos.
Dvišaliai pervežimai tarp abiejų šalių vykdomi be leidimų.
Taip pat Lietuvos pusė informavo Uzbekistano delegaciją, kad Lietuva šiais metais rengiasi inicijuoti 1997 metų Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Uzbekistano Vyriausybės susitarimo „Dėl keleivių ir krovinių tarptautinių vežiojimų automobiliais“ pakeitimą.

 

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams