Kitoks logistikos verslo modelis su startuojančia vilkikų vairuotojų apsikeitimo platforma
2023 kovo 17
   LVS Info

Kiekviena verslo sritis sprendžia unikalias ir tik savo sričiai būdingas problemas. Kai kur tai tiekimo grandinės klausimai, kitur su personalo atranka susiję iššūkiai, dar kitur tai efektyvių resursų panaudojimo sprendimai. Nors logistikos įmonės skiriasi savo dydžiu, maršrutais ir strategijomis, beveik visoms joms išlieka opūs tie patys klausimai, kurie neramina ir pradedančius ir jau patyrusius logistikos verslo atstovus.
Kalbinant visų dydžių logistikos įmones, dauguma verslininkų vis dažniau skundžiasi vilkikų vairuotojų trūkumu. Tai patvirtina ir sociologiniai tyrimai – dėl paties darbo specifikos ir daugelio sunkiai išsprendžiamų socialinių problemų (tokių kaip ilgi laikotarpiai atskirai nuo šeimos ir kita), vis mažiau jaunų žmonių motyvuoti tapti vilkikų vairuotojais. Kartais šią problemą paskiros įmonės ir organizacijos mėgina „užlopyti“ prastai parengtų ir nekompetentingų, iš svečių šalių atvykusių, vairuotojų pagalba, tačiau patyrę ir savo techniką vertinantys verslai, net ir skatinami, nėra linkę brangaus įmonės turto patikėti tiesiog bet kam.
Kita problema, kurią skaudžiai pastebi tiek nauji, dar tik savo veiklą pradedantys, tiek jau daugybę metų dirbantys verslai yra ilgas vilkikų atsipirkimo laikotarpis, nes transporto priemonės dažnai panaudojamos neefektyviai: kiekviena vilkiko stovėjimo prastovose minutė – tai prarasti užsakymai, ilgėjantys terminai ir neuždirbti ar prarasti pinigai vilkiko savininkams. Pagal Europos sąjungoje galiojančius įstatymus, vilkiko darbo laikas yra susietas su jį vairuojančių vairuotojų darbo ir poilsio režimu. Tokia tvarka užtikrina darbuotojų gerbuvį ir eismo saugumą, tačiau neatsako į anksčiau minėtas verslo problemas ir mažina pelningumą.
Europe Whales – jauna ir ambicinga logistikos srityje dirbanti komanda, nusprendė atsakyti į šiuos verslo keliamus iššūkius ir palengvinti vilkikų vairuotojų darbo sąlygas, o tuo pat metu padėti vilkikus turintiems verslams padidinti savo gaunamą pelną, sumažinant vilkikų stovėjimo laiką. Tačiau kaip padaryti, kad anot patarlės „ir vilkas būtų sotus ir avis sveika“? Europe Whales sukūrė inovatyvią, Lietuvoje ir ES vilkikų vairuotojų apsikeitimo platformą, kuri leidžia efektyviau panaudoti jau esamus vilkikus (vienas vilkikas gali nuvažiuoti net iki 10 000 papildomų km per mėnesį!), nes jį vairuoja ne vienas vairuotojas, o profesionalių vairuotojų komanda, kurie pagal parinktus maršrutus keičiasi, saugumo reikalavimus atitinkančiose, vairuotojų apsikeitimo aikšteles, išsidėsčiusiose kas 200-300 kilometrus.
Ši platforma užtikrina nepertraukiamą vilkikų judėjimą interaktyviame Europos žemėlapyje numatytais maršrutais. Vilkikui nebėda judėti be privalomo vairuotojų poilsio režimo: atėjus numatytam poilsio režimo metui, jį tiesiog perima pailsėjęs, aukštos kvalifikacijos vairuotojas, o vilkikas nepertraukiamai tęsia krovinio vežimą. Platforma taip pat keičia ir vairuotojų darbo patrauklumą: jauni žmonės išvengia dažniausių su šia profesija susijusių nemalonumų – ilgas savaites trunkančių kelionių, nakvynių vilkike ir nelankstaus darbo ir atostogų grafiko.
Kuriant šią platformą, buvo panaudotos daug metų kauptos logistikos žinios: krovinių gabenimo maršrutai sudaromi taip, kad kiekvienas iš vairuotojų maksimaliai išnaudotų savo darbo laiką ir būtų išvengta vilkikui nereikalingų (o vairuotojui būtinų) poilsio pertraukų, taip išsprendžiama prastovų problema. Maža to, Europe Whales, konsultuodamasi su atsakingomis už logistikos tvarką ir darbuotojų darbo teisę apibrėžiančiomis institucijomis, užtikrino, kad būtų atsakyti su darbuotojų įdarbinimu ir draudimu susiję klausimai. Taip ši moderni platforma užtikrina sklandų ir saugų krovinių pristatymo organizavimą ir vykdymą per trumpiausius įmanomus terminus.
Lietuvos ir Lenkijos verslai dar tik pradėjo domėtis šia naujove ir svarsto skirtingas galimybes, kaip Europe Whales naujovę pritaikyti savo versle. Tačiau tokioms idėjoms kaip visada imlesni Vokietijos atstovai, kurie drąsiai žengė į pirmąsias derybas. Nenuostabu, kad su trupučiu drąsos ir toliaregiškumo, šie verslai pasiekia daugiau ir greitai tapdami rinkos lyderiais, diktuoja būsimas Europos logistikos tendencijas.
Jeigu manote, kad ir Jūsų vilkikai galėtų nuvažiuoti toliau ir uždirbti Jums daugiau, nedvejokite susisiekti su mumis. Paskambinkite ar parašykite Europe Whales komandai el. paštu info@europewhales.eu ar telefonu +370 609 55555 ir galbūt jau rytoj džiaugsitės naujausių IT technologijų teikiamais pranašumais.

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams