Kriptovaliutos operacijoms ES sankcijos
2022 spalio 10
   LVS Info

ES valdžia įvedė naujas ribojančias priemones Rusijai, kurios iš tikrųjų gali neleisti rusams naudotis kriptovaliutų piniginėmis didžiausiose kriptovaliutų biržose, tokiose kaip Binance ar Coinbase.

Tuo pačiu metu kriptovaliutų, ypač USDT stabiliųjų steiblkoinų, pirkimas pastaraisiais mėnesiais buvo vienas populiariausių būdų rusams išsiimti valiutą užsienyje. Kokios spragos šiems tikslams ir toliau veiks ir ką turėtų daryti kriptovaliutų investuotojai?

Griežtinant sankcijas Rusijai dėl referendumų LDNR, Chersono ir Zaporožės regionuose, ES valdžia ėmėsi priemonių dėl galimybės perkelti skaitmenines valiutas į rusų pinigines. Europos Komisijos teigimu, Europos įmonėms draudžiama atidaryti kriptovaliutų sąskaitas, kriptovaliutų pinigines ir kriptovaliutų saugojimo paslaugas rusams. Taigi, esamos „kriptovaliutos“ sankcijos, kurios galioja nuo balandžio mėnesio, griežtinamos. Tada rusams buvo uždrausta Europos kriptovaliutų sąskaitose ir kriptovaliutų piniginėse turėti daugiau nei 10 000 eurų ekvivalentą.

Kuo gresia naujas draudimas

Po „Visa“ ir „Mastercard“ pasitraukimo iš Rusijos rinkos, kai kurių bankų atsijungimo nuo SWIFT ir problemų, susijusių su tarptautiniais pervedimais dėl daugelio didelių Vakarų bankų korespondentų atsisakymo dirbti su Rusijos sandorio šalimis, įsigijus kriptovaliutų, ypač USDT stablecoin (kriptovaliuta „Tether“, kurios vertė susieta su JAV doleriu) tapo vienu populiariausių būdų išsiimti valiutą užsienyje. Pasiekus aukščiausią tašką kovo mėnesį, rublio-USDT poros prekybos apimtys, anot The Block, viršijo 30 mln. doleriais, nors prieš tai daugiausia siekė 5 mln. ir mažiau. Rusai aktyviai naudojo didžiausią pagal prekybos apimtį kriptovaliutų biržą „Binance“ ir jos „peer-to-peer“ paslaugą, kuri tiesiogiai jungia skaitmeninio turto pardavėjus ir pirkėjus pervedimams.

Jei ES uždraus kriptovaliutų paslaugų operatoriams teikti paslaugas rusams, tai pirmiausia palies tas svetaines, kurių būstinė registruota Europos Sąjungoje, aiškina Romanas Nekrasovas, kriptovaliutų platformos „Encry Foundation“ įkūrėjas. Pavyzdžiui, „LocalBitcoins“ yra registruota Suomijoje ir greičiausiai uždraudimo atveju nustos bendradarbiauti su rusais, jei jie, be Rusijos paso, neturės leidimo gyventi ar nuolatinės gyvenamosios vietos šalyje dokumento. Europos šalis, jis pateikia pavyzdį.

Tačiau rizika neapsiriboja tik Europos svetainėmis. Pavyzdžiui, balandį įvedus 10 000 eurų limitus, JAV registruota „Binance“ įvedė atitinkamus apribojimus. Labiausiai tikėtina, kad uždraudimo atveju „Binance“ dabar mieliau laikysis sankcijų ir visiškai uždraus rusams prekiauti savo svetainėje, sako „Terracrypto“ forumo įkūrėjas Nikita Vassev. Įmonė nerizikuos gauti licencijas ES. Tas pats pasakytina apie Coinbase ir kitus kriptovaliutų biržas, kuriose yra keli juridiniai asmenys, dirbantys skirtingose ​​vietinėse rinkose, priduria Nekrasovas. „Coinbase“ būstinė yra JAV, tačiau įmonė turi ir juridinį asmenį ES – „Irish Coinbase Europe Ltd. „Tuo pačiu metu, sprendžiant iš to, kaip greitai vystosi geopolitiniai įvykiai, galima daryti prielaidą, kad draudimas naudoti Amerikos biržas yra tik laiko klausimas“, – priduria Nekrasovas.

Kursas link decentralizacijos

Tuo pačiu metu, įvedus sankcijas, rusai neteks tik centralizuotų biržų paslaugų, įsitikinęs „Berezka DAO“ ir „Weezi“ įkūrėjas Romanas Kaufmanas. Centralizuotos biržos, tokios kaip Binance ar Coinbase, naudoja savo prekybos sistemą, per kurią vyksta sandoriai tarp pardavėjų ir pirkėjų. Būtent centralizavimas leidžia klientui, pavyzdžiui, atkurti slaptažodį iš savo kriptovaliutų piniginės.

Tačiau net ir nustačius sankcijas ES, Rusijos vartotojams išliks prieinamos decentralizuotos biržos, kurios neturi centralizuoto tarpininko tarp pardavėjo ir pirkėjo, o kriptovaliutų turtu prekiaujama naudojant išmaniąsias sutartis. Tokios biržos negali kontroliuoti operacijų tarp savo vartotojų – jos taip pat nesaugo savo klientų lėšų ir slaptažodžių iš savo kriptovaliutų piniginės. Tuo pačiu, kadangi tokios biržos nesaugo savo klientų lėšų, jos nėra populiarios tarp įsilaužėlių – jos nebus nulaužtos, kad gautų pinigų. Dažnai tokios biržos neturi jurisdikcijos ir neatitinka jokių šalių finansinių įstatymų, todėl decentralizuotos biržos nenustatė apribojimų klientams iš Rusijos.

Tuo pačiu metu decentralizuotos biržos yra daug kuklesnės prekybos apimties atžvilgiu: CoinMarketcap duomenimis, didžiausioje decentralizuotoje biržoje dYdX prekybos apimtys yra daugiau nei 20 kartų mažesnės nei Binance.

Tarp patikimiausių prekybai Nekrasovas įvardija decentralizuotas biržas DEX UniSwap, SushiSwap, PancakeSwap. Tarp centralizuotų biržų, kurias galima naudoti, be „Binance“, Sergejus Mendelejevas, „InDeFi Smart Bank“ generalinis direktorius, įvardija Okex, Baybit ir Huobi. Nuo spalio 5 d. „Okex“ veikia Rusijos gyventojams su 10 000 eurų limitu, o „Bybit“ ir „Huobi“ jokių apribojimų nenustatė.

„Uždraudimo atveju prekybininkai iš Rusijos gali pereiti prie tokių kriptovaliutų biržų kaip FTX, Huobi, Bybit. Bet jei svetainė susidomės Europos rinka, greičiausiai teks rinktis – arba išlaikyti auditoriją Rusija, arba remti sankcijas ir neturėti problemų Europos Sąjungoje“, – sako Vasejevas. Jis pataria investuotojams nelaikyti didelių sumų centralizuotose biržose, ypač jei sąskaita patikrinta Rusijos pasu.

Tuo pat metu galimybė pervesti kriptovaliutą iš piniginės į piniginę naudojant „Binance peer-to-peer“ paslaugą greičiausiai išliks ir po sankcijų įvedimo, mano Nekrasovas. „Prekyba gali sustoti, bet pirkimas ir pardavimas, kai sandoris vyksta tarp dviejų vartotojų, o birža tiesiog atlieka sandorio garanto vaidmenį, išliks“, – siūlo jis. Jam pritaria ir Nikita Vassev: jis tiki, kad ši galimybė išliks populiari ištraukiant kriptovaliutą iš Rusijos. „Nemanau, kad „Binance“ visiškai uždarys galimybę rusams pirkti ir parduoti kriptovaliutas savo p2p svetainėje, nes tokiuose aukcionuose birža nėra sandorio šalis – pirkimas ir pardavimas vyksta tarp konkretaus pardavėjo. ir pirkėjas. Taigi tie, kurie keliauja į Gruziją, ten vis tiek galės nusipirkti USD 50 000 USD“, – apibendrina „TerraCrypto“ įkūrėjas.

Forbes straipsnis rusų kalba https://www.forbes.ru/investicii/478977-es-mozet-uzestocit-kriptovalutnye-sankcii-cto-eto-znacit-dla-rossian

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams