Lietuvos vežėjų sąjunga pradeda tirti transporto sektoriaus rinkos dalyvių lūkesčių indeksą
2023 liepos 18
   LVS Info

Lietuvos vežėjų sąjunga (LVS) pradeda reguliarių apklausų ciklą, siekdama įvertinti transporto sektoriaus rinkos dalyvių pusmečio veiklos rezultatus, įvardinti lūkesčius bei pagrindines ateities tendencijas. Tokius tyrimus atlikti ir rezultatus skelbti planuojama kas pusmetį.

„Šiais neramiais neapibrėžtumo laikais verslui svarbu tiksliai įsivertinti esamą situaciją ir planuoti veiklą, atsižvelgiant į pokyčius. Karas Ukrainoje, darbuotojų trūkumas, teisės aktų netobulumas yra vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių transporto įmonių sėkmę. Šiandien girdime perspėjimus apie galimą ekonomikos susitraukimą, todėl nedelsdami turime išsiaiškinti galimas grėsmes, tendencijas bei nusimatyti veiksmus ateičiai, tiek kiekvienoje įmonėje, tiek visame vežėjų sektoriuje. Tikimės, kad tokie lūkesčių indeksai padės ne tik konkrečioms bendrovėms, bet ir asociacijoms bei valdžiai sutartinai planuoti veiksmus, atliepiant ateities iššūkius”, – viliasi LVS Generalinis sekretorius Sigitas Žilius.

Pasak vadovo, panašių tyrimų apie rinkos dalyvių lūkesčius atliekama nemažai, tačiau šis indeksas orientuotas išskirtinai į kelių transporto, ekspedijavimo bei muitinės sandėlių sektorių.

Internete vykdomos apklausos metu siekiama įvertinti, kaip per praėjusį pusmetį keitėsi transporto ir logistikos įmonių paslaugų apimtys, kainos, darbuotojų skaičius, atlyginimai, ar skiriama lėšų investicijoms. Vertinant penkių balų sistemoje, bus apskaičiuojamas bendras indeksas, kurio aukščiausia vertė reikš didelius ir esminius teigiamus pokyčius, o mažiausia rodys neigiamų tendencijų lygį. Be to, išskiriami esminiai veiksniai, turintys įtakos transporto įmonių veiklai.

Balsuoti galima  adresu:

https://docs.google.com/forms/d/1WYr-OaEUG7cHhC-j05Yo8URR24FD8WfVIGNOFJj6jEk

Jūsų atsakymų laukiame iki liepos 31 d.

Tai jau nebe pirma LVS vykdoma rinkos dalyvių apklausa, tačiau lūkesčių indeksas pradedamas skaičiuoti pirmą kartą. Kovo mėnesį buvo paskelbti apklausos „Lietuvos kelių transporto situacija – iššūkiai ir perspektyvos 2023“ rezultatai. Daugiau apklausų: https://vezejas.eu/c/apklausos/

 

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams