Pasitarimas Susisiekimo ministerijoje
2024 gegužės 28
   LVS Info

Gegužės 28 d. įvyko Susisiekimo ministerijos organizuotas nuotolinis pasitarimas, kuriame nagrinėtos problemos, susijusios su krovinių gabenimu į Serbiją, Turkiją, Š. Makedoniją ar tranzitu per šių šalių teritorijas, o taip pat leidimų kvotų nustatymo su šiomis valstybėmis ir kitomis ne ES šalimis aktualijos. Pasitarime dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos, LTSA, vežėjų asociacijų atstovai. LVS šiame pasitarime atstovavo generalinis sekretorius Sigitas Žilius ir transporto politikos sekretorius Gintautas Ramaslauskas.

LVS atstovai, įvertinę savo narių išsakytą nuomonę ir kritines pastabas, pateikė pasiūlymus dėl leidimų kvotų šiems metams, o taip pat atkreipė pasitarimo dalyvių dėmesį į eilę metų nesprendžiamas vežėjų verslui trukdančias problemas Turkijoje ir kitose valstybėse. Buvo sutarta, kad Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijos parengs Lietuvos pusės pasiūlymus ir derybinę poziciją planuojamam susitikimui su Turkijos atstovais. Išsamiai buvo nagrinėjama situacija su visų valstybių leidimų kvotomis, išklausyti vežėjų atstovų pasiūlymai dėl jų didinimo ar mažinimo.

LVS atstovai taip pat išsakė savo susirūpinimą dėl ženkliai blogėjančios situacijos Lietuvos kelių transporto sektoriuje, atkreipė dėmesį į šiais metais greitai augantį transporto įmonių bankrotų skaičių. LVS kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, prašydama ieškoti pagalbos priemonių transporto sektoriui, tokių kaip galimybę kompensuoti privalomo tachografų keitimo kaštus, teikti įmonėms lengvatinius kreditus ir pan.

 

Skaitykite daugiau naujienų:

Circle K

Speciali kuro kaina LVS nariams